ÚV KSČM: Nedůvěryhodný obrat ČSSD k levici

17. 12. 2016

Sociální demokraté po letošních volbách cítí, že ztrácí podporu mezi levicovými voliči. Snaží se ji proto účelově získat zpět svými sliby před nastávajícími parlamentními volbami. Důvěryhodnost politické strany je však v tom, jak se k předvolebním slibům staví po volbách. A i to, jak podle nich s nespravedlivým systémem bojovala ČSSD i po uplynulé tři roky ve vládě ČR. Vše se dá shrnout do jedné věty. Jednalo se ve většině případů o plané sliby.

ČSSD měla problém s předvolebními sliby již po volbách v roce 2002. Bohuslav Sobotka tehdy jako ministr financí prohlásil, že předvolební sliby jeho strany nebyly zasazeny do reálného kontextu. Také po volbách v roce 2013 měla ČSSD problém co se sliby jako například v otázce církevních restitucí či daňové progrese. Poslanci za ČSSD ve své většině nepodporovali ani návrhy KSČM v sociální oblasti, které přitom nebyly v rozporu s jejich volebním programem. Z tohoto důvodu je nynější hra ČSSD na nesmlouvavou levici nedůvěryhodná a pouze slouží k oklamání voličů, vzhledem k padajícím preferencím této strany.

KSČM nabízí všem občanům, a nejen zklamaným voličům ČSSD, alternativu, která dlouhodobě podporuje zajištění důstojného života pro každého občana v naší zemi. Máme připraven reálný volební program zahrnující potřeby všech skupin obyvatel. Uvítáme další náměty a postřehy, které nám pomohou detailně zmapovat situaci v České republice před volbami do PS PČR v říjnu 2017. K tomuto vyzýváme všechny, kteří mají zájem o zkvalitnění svého života, důslednou obranu našich národních zájmů a nástup skutečně levicové a sociálně odpovědné politiky. Levice musí být důvěryhodná, plnit sliby a také umět a chtít vzájemně spolupracovat.

Autor: 
ÚV KSČM