BRICS: Lidstvo se opět nachází na důležité křižovatce!

24. 8. 2023

Ve středu, dne 23.8.2023 došlo k zásadní historické události týkající se celého lidstva této planety. Tato událost postupně změní celý svět! 

Někteří představitelé států světa ji sledují s nadějí na lepší život lidstva. Druzí ji vidí jako zásadní ohrožení jejich existence a svojí dosavadní dominantní pozice ve světě.

V jihoafrickém Johannesburgu totiž začal v úterý, dne 22.8.2023 třídenní summit hospodářského uskupení zemí BRICS, jehož členy jsou nejlidnatější státy světa a nejrychleji se hospodářsky rozvíjející země světa Čína, Rusko, Indie, Brazílie a Jihoafrická republika. 

Na tomto summitu, bylo za nové členské země BRICS přijato dalších 6 států.

Jedná se o šest lidnatých států a to Irán, Argentinu, Saudskou Arábii, Spojené arabské emiráty, Egypt a Etiopii. Z „pětice“ je nyní „jedenáctka“ zemí BRICS. Členy BRICS se stanou od 1.1.2024.

Zájem o členství v BRICS má podle tiskových agentur dalších cca 40 zemí, z nichž údajně již 22 zemí podalo oficiální přihlášku do BRICS.

Tyto státy chtějí budovat jiný, spravedlivější svět, než je dosavadní „pseudoliberální“ a „postkoloniální“ svět západu!

Chtějí budovat svět vzájemné rovnoprávné spolupráce, mírumilovného soužití států a národů. Jiný svět než dosavadní, kde několik západních států parazituje na zbytku zemí světa.

Členské země BRICS odmítají dosavadní aroganci, hrubý politický, ekonomický i vojenský nátlak a privilegia USA a jejich nejbližších satelitů v mezinárodních vztazích a v mezinárodním obchodě! 

Odmítají principy exteritoriálního uplatňování  archaického právního systému USA na kterémkoliv místě planety, což uplatňují USA v rozporu s Chartou OSN!

Odmítají americký dolar, jako hlavní platidlo ve světovém obchodu a realizují program de-dolarizace..

Tímto dnem 23.8.2023 a přijetím těchto dalších pěti zemí do BRICS se změnila síla ve světě!  

Tyto lidnaté země BRICS, prostřednictvím svých zástupců chtějí jednotně hlasovat v OSN, budou společně prosazovat pravidla spravedlivější hospodářské politiky. Politiky, která nezvýhodňuje jen USA, Velkou Británii, či některé velké členské země Evropské unie. 

Tyto země BRICS mají už dnes větší ekonomickou sílu, než západní země dosavadní G7, kterým vévodily desetiletí USA a které určovaly pravidla ve světě! (Členské země G7: Francie, Spojené státy americké, Spojené království Velké Británie, Německo, Japonsko, Itálie a Kanada).

Toto rozšíření členů BRICS je především těžká politická i ekonomická porážka USA, ale i Velké Británie. Tyto dvě země dělaly všechno možné i nemožné, aby v předchozích letech rozložily BRICS, a aby nedošlo k jeho rozšíření! To se jim nepodařilo!

Nedávno navštívil Českou republiku Richard Moore, bývalý velvyslanec Velké Británie v Turecku, několik let již ředitel zahraniční britské rozvědky MI6. Tento šéf špionů Velké Británie a dalších 56 zemí britského Commonwealthu, a především „jestřáb“, měl v Praze velkou přednášku pro „české spřízněné duše“ o pohledu Anglie na současné dění ve světě. (Commonwealth - v českém překladu Společenství národů, je volné sdružení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jeho bývalých dominií a kolonií). 

Zejména Velká Británie, bývalá koloniální velmoc, která ovládala lidnatou Indii, a vykořisťovala ji dlouhá staletí, v tomto úkolu proti BRICS selhala! Tam budou po tomto dalším debaklu zřejmě padat hlavy.

Hlavním úkolem Moora a MI6 bylo jakýmkoliv způsobem zabezpečit rozložení BRICS a blokovat jej prostřednictvím Indie! Indie měla nedopustit při hlasování, aby došlo k rozšíření BRICS. Stal se ale opak, Indie v Johanesburku hlasovala „pro“ rozšíření BRICS! 

Jen na dokreslení, Moore před nějakým časem „kočíroval“ situaci v zájmu „Západu a NATO“ v Sýrii a na Blízkém Východě. Tam také neuspěl! Rusové spolu se Sýrií mu dali lekci z mezinárodního práva a slušného chování! Prezident Assad zůstal ve funkci s obrovskou podporou lidu Sýrie v demokratických prezidentských volbách.

Richard Moore spolu s Poláky podle běloruských tajných služeb organizoval také v roce 2020 barevnou revoluci v Bělorusku. I zde opět zásadně selhal! Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko zůstal ve funkci a je prezidentem Běloruska dodnes, v srpnu 2023!

Zlé jazyky tvrdí, že Moor má prsty i v nedávném arménsko – azerbajdžánském ozbrojeném konfliktu, který se nepodařilo přenést prostřednictvím národnostních menšin těchto zemí do Ruské federace, které jsou v Rusku velmi početné.  

Selhal i pokus z roku 2022 o barevnou revoluci v Kazachstánu, kde bývalý premiér Velké Británie Tony Blair dělal poradce bývalému prezidentu Kazachstánu Nazarbajevovi.

Politický cíl, obnovit původní postavení Velké Británie ve světě se nedaří realizovat! 

Velká Británie byla podle ruských expertů na zahraničně - bezpečnostní politiku vždy mistr v maskování svých aktivit. Využívala k tomu ruce jiných států a ruce cizích lidí. Dnes to údajně vidíme na Ukrajině, kde Velká Británie hraje klíčovou roli.

Zdá se podle některých ruských analytiků, že reakce západu na rozšíření BRICS o dalších pět zemí přišla okamžitě! 

Analitici hovoří o tom, že letecká katastrofa s Jevgeniem Prigožinem v Rusku souvisí s rozšířením BRICS a že to byla víceúrovňová operace. Jednak šlo o odpoutání mezinárodní pozornosti od úspěchu zasedání a rozšíření BRICS o nové členy.  (Pozn.: zkuste si pro zajímavost vyhledat na Seznam.cz informaci, kterou by zveřejnil jinak pohotový proti Ruské federaci samotný Seznam.cz o tomto úspěšném zasedání BRICS. Nenajdete tam téměř nic. Ale o Prigožinovi je tam 5 zpráv). A šlo také o to, touto operací vyhrotit situaci v Rusku směrem k vypuknutí občanské války v této zemi a pošpinit v mezinárodním měřítku znovu ruského prezidenta Putina.

Ve středu 23.8.2023, večer v 18:40 hodin místního času, kdy už BRICS oznámil své rošíření, došlo v Ruské federaci, nedaleko Petrohradu k havárii soukromého tryskového letounu, na jehož palubě byl údajně i Jevgenij Prigožin, bývalý velitel soukromé vojenské společnosti „Vágner“. Ten před nedávném organizoval v Rusku ozbrojenou vzpouru a „vojenské tažení na Moskvu“ proti ministru obrany Sergeji Šojgu a prezidentu Vladimíru Putinovi. Podle některých zpráv při této letecké katastrofě Prigožin zahynul.

V reakci na tuto zprávu okamžitě vystoupil s prohlášením prezident USA Pepi Biden, že v Ruské federaci se téměř nic nestane bez rozhodnutí prezidenta Putina....! Některé kruhy na západě, včetně Bidena komentují tuto událost tak, aby se maximálně vyhrotili v Rusku nálady obyvatelstva proti prezidentu Putinovi, v očekávání, že nájemní bojovníci Vágnera budou chtít se zbraní v ruce pomstít svého velitele. Je patrná dlouhodobá snaha západu rozpoutat v Ruské federaci občanskou válku.

Podle zveřejněné informace ze čtvrtečního rána z 24.8.2023 na ruském internetovém portálu VESTI.RU, mělo být podle soupisu na palubě letounu 10 lidí, z toto 3 členové posádky, včetně Jevgenije Prigožina a Dmitrije Utkina, zakladatele Vágnerovců. 

Ihned po této letecké katastrofě byla ustavena podle standardních procedur Státní komise pro vyšetření příčin této letecké katastrofy.

Na místě nehody a v blízkém okolí se údajně našlo zatím jen 8 těl, některá ohořelá. Probíhá jejich identifikace. V místě dopadu letounu na zemi vznikl požár a letoun je zcela zničen, trosky letounu jsou nacházeny v okruhu 2 kilometrů.

Vyšetřovací komise údajně pracuje se třemi verzemi. 1) Chyba pilotů. 2) Vnější příčina (sestřelení letounu, nebo srážka s cizím objektem. 3) Vnitřní příčina (výbuch nálože uvnitř letounu, střelba na palubě, zásadní technická závada na letounu, apod.)

Objevily se i dvě amatérská videa natočená na mobil, například ze zahrádky nedalekého rodinného domu, na kterých je vidět bezvládný pád letounu strmě k zemi, který padal z výšky 8500 metrů. Pokud někdo na palubě ještě v té době žil, na zemi neměli prakticky šanci.

Budeme dále sledovat vývoj situace kolem těchto dvou zásadních událostí.

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, weby