Jan Keller: Bída opozice - komentář k jeho článku

13. 1. 2023

Jan Keller publikoval 5.1.2023 na www stránkách !argumentu článek "Bída opozice"  Na blížících se prezidentských volbách rozebírá, že současná vláda je u moci nikoliv snad díky svým výjimečným kvalitám, nýbrž prostě proto, že u nás neexistuje funkční opozice. Článek vyvolal řadu komentářů a jeden z nich čtenářům zpřístupňujeme.

Komentář čtenáře: Panu profesorovi Kellerovi se to vykládá. Sám pan docent přednáší na univerzitě, za nepatrný peníz si pobyl v EU několik let jako poslanec (mezitím už dávno vážený člen a samozřejmě kovaný člen sociální demokracie) a teď mluví. Je to právě Česká strana sociálně demokratická, která má svou mantru – Bohumínské usnesení z konce devadesátých let, které zakazuje jen pohlédnout směrem k „extremistické“ straně zvané komunisti. A to už to usnesení chovají sosánci na srdci jako klenot přes dvacet let (viz výše). Jak pohodlné pane docente, že. Přitom jste se za celou popřevratovou dobu spojili s ODS, US, Lidovci, Babišem, podporovali jste nacisty a podporujete je na Ukrajině stále. Ale jste trošičku u kormidla týhle lodě. Alespoň pocitově – vládli jsme, podíleli se na vládě a vůbec do toho mluvíme. Máte ve svých řadách kulové eso jménem pan Kavan extra diplomat. Člověk, který všude byl, každého potkal, každého zná a všechno nakonec vyřešil s pomocí dalších malých diplomatů kavanů. Máte pod palcem odbory se svým nefunkčním populismem „přidejte (!) peníze, pracujeme, ať se máme jako na Západě“. Odbory, „B“ tým sociální demokracie v čele s absolventem Aspen institutu Středulou. Opravdová opozice. Podporujete tuhle vládu v nákupu stíhaček F-35. Nepamatuji se, že byste jako partaj vystoupili proti, pane Kellere.

Jdete cestou řeckou ke státnímu bankrotu Česka. Vím, co mluvím, pane docente (docentský titul zatím nemám a mít ho ani nebudu, tak se nezlobte, že vás takto zespoda nestydatě oslovuju). V Řecku vládli tři generace Papandreu – socialistů, populistů. V Řecku se nakupovaly těžce za těžké peníze americké  - myslím US americké, stíhačky. Turecko v sousedství, je pro US obchodníky dobrá věc. Řecko bylo, a jestli je, nevím, zemí, která masivně účetně podváděla dravce v EU a tak jim zatrhli tipec. A tak dumám, pane Kellere, co byste chtěl od té vámi pojaté naší opozice. A Okamura jako opozičník? Nenechte se pane docente vysmát. Ten, který hlasoval pro zbraně pro Ukrajinu se svým lhářem, manipulantem a pokrevním bratrem v Parlamentě panem Kobzou? O borci panu Středulovi jsem už psal a držím za toho gaunera smutek. Také zradil pracující, které by měl zastupovatUž jen jeho vizáž mluví za vše. K zulíbání.

Ale vy jste pane Kellere promluvil. Úderně.

Moje vzpomínka na Vás: Asi to bylo před nějakými volbami do EU. Jedu okolo našeho fotbalového hřiště Slovanu Liberec a v zatáčce billboard a na něm Vy. Jako správný „Banik pičo!“ Ostravák jste měl vedle svého obličeje text: „Chceme (či budeme) v Evropě kopat první ligu“ Zřejmě jste myslel tu Evropskou Unii či ligu s Paris Saint Germain, či jak se jmenuje nebo Bayernem Mnichov. Teď za předsednictví jsme šudlali tak nanejvýš okresní přebor. No ale proti gustu řádný dišputát. Udeřil jste hřeb na hlavičku. Supr, přečetl jsem.

Autor: 
Perex jk., komentář M. B.
Zdroj: 
vlastní autora, (jk)