Jaroslav Vodička: ČSBS musí pokračovat v mediálních aktivitách, aby se udržela historická pravda!

29. 2. 2024

Česká televize odvysílala další díl seriálu o dehonestaci Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a jeho předsedy Jaroslava Vodičky. Poslední dílo Karla Vrány přitom vlastně přineslo pouze jedinou novou informaci – že prý expozice ČSBS a Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých, z. s. (SOPVP), která je zaměřena na domácí protinacistický odboj během druhé světové války a kterou vybudovali bývalí čs. političtí vězni německých nacistických věznic, káznic a koncentračních táborů krátce po 2. světové válce, bude muset opustit suterén Petschkova paláce v centru Prahy. Nejen o tom je rozhovor pro iportaL24.cz, kterého se právě proto zúčastnil i Emil Kulfánek, správce expozice Památníku »Pečkárna« od roku 2007.

Podle nepotvrzených informací odvysílaného pořadu už o spolupráci se svazem nemá zájem ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), majitel celého objektu. V pořadu jsme slyšeli vyjádření náměstka ÚSTR (Ústav pro studium totalitních režimů) Kamila Nedvědického. Jak probíhalo jednání o tom, že byste měli činnost Památníku »Pečkárna« ukončit? Celý článek zde:

Autor: 
Zbyšek KUPSKÝ FOTO – Ioannis Sideropulos
Zdroj: 
https://www.iportal24.cz/featured/jaroslav-vodicka-csbs-musi-pokracovat-v-medialnich-aktivitach-aby-se-udrzela-historicka-pravda/