Rozbitá blokáda

23. 2. 2024

Napřed jsem ten pocit měla sama. Pak jsem si ověřila, že stejné myšlenky napadají i další lidi. Někomu se tady podařilo rozdrobit protest zemědělců, aby se do čela "hnutí odporu" mohl hrdinně postavit ministr zemědělství. Prý teď začne řešit nesmyslná pravidla Evropské unie, která nás dovedla až k totální nesoběstačnosti ve výrobě potravin, závislosti na dotacích a preferování úhorů před obděláváním půdy. Uvidíme, jestli to nebude mít stejný výsledek, jako když se vládní představitelé pokoušeli rázně zatočit s vysáváním našich peněženek zahraničními obchodními řetězci.

V zemi, kde se lidé nedokáží sjednotit ani ve své naštvanosti, žádný protest nemůže ničeho kloudného dosáhnout. V pondělí vyjeli na Prahu první protestující zemědělci, druhá část okamžitě pondělní organizátory začala označovat za antisystémové dezoláty. Za vydatné pomoci médií hlavního proudu.

Druhá část zemědělců přišla s tím, že bude mít vlastní protest koordinovaný mezinárodně. Ten měl být poklidný, nikoho pokud možno neobtěžovat (policie pro jistotu den před akcí vyslala nenápadnou pohrůžku, že na silnicích první třídy hrozí pokuty). A ejhle, na tento protest organizovaný agrární komorou kupodivu rázem zareagoval vstřícně ministr.

Myslíte, že vzájemným osočováním a spořádanými přehlídkami zemědělské techniky, by němečtí nebo francouzští zemědělci něčeho dosáhli? Myslíte, že by se u nás mohlo stát, že by naštvaní zemědělci vysypali ukrajinské obilí na koleje jako v Polsku? 

Dokud budou lidé rozhádaní a rozdělení a úspěšně tu budou politici rozdmýchávat nenávist drobných zemědělců vůči velkým, mohou se ti, kteří tahají za nitky, popadat smíchy za břicho. S vydatnou pomocí zprofanovaných médií rozbijí každou snahu o akci odporu. Stačí natáčet rozzlobené Pražany na magistrále místo těch, kteří projíždějícím kolonám mávají a dávají palec nahoru. Tak se dělá propaganda. 

Podobně by asi dopadla stávka pedagogů, o které sem tam problesknou zmínky. Půlka by protestovala, druhá spořádaně vyučovala a nebo hlídala děti v družině. A četli bychom reportáže rozzlobených rodičů. 

Stávka zkrátka bolí. Není to šolíchání po hlavičkách. Když budeme dnes solidární s protestem zemědělců, podpoří příště zemědělci stávkující učitele. Je třeba si uvědomit, komu se takhle jednota lidí vůbec nehodí do krámu.  

Od roku 1989 jsme tu neměli žádnou opravdovou stávku. Jen samé pokusy, které se vždycky podařilo rozdělit, rozmělnit, rozbít a odehrát do ztracena, aby se uhájila teplá křesla. I nad čtvrteční stávkou s podporou agrární komory se lze zamýšlet, o co tam vlastně i přes hlasité proklamace šlo... 

..........................................

Z diskusních komentářů:

  • čtenář 

Reagovat

 

Podstata výborně shrnuta. Paní Kolářová díky. Občan se už dlouho nebojí žádného zahraničního protivníka, ale bojí se vlastních zrádců vychovaných americkou aspen a jinou agenturou. Co víte o tom, že odbory vyloučily nejvyššího představitele odborů Středulu a tím pry přestal zastupovat odborovou centrálu. Pokud ano je to dobře. V čele odborů byl dlouhá léta perfektní stávkokaz.

Vloženo 23.2.2024 09:45:22

  • Josef Petřík ml. 

Reagovat

 

Opět dobře a s rozumem napsané. Rád čtu Vaše blogy. Má to hlavu a patu a zdraví rozum. Asi jediné médium u nás, které se nezbláznilo. Díky

Vloženo 23.2.2024 09:41:00

  • Pepíno 

Reagovat

 

https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/druhy-level

Vloženo 23.2.2024 09:38:24

  • aaa 

Reagovat

 

lokajove brusele se rozlezli vsude jako metastazy,staci se podivat kolik politickych stran a hnuti uz odklonili od puvodniho programu.neni divne kdyz nejaka strana nebo hnuti vcas odhali ve svych radach infiltratora a zbavi se ho ze nejvic placou bruseloidni media :-) nevolim nikoho kdo ma zastoupeni v Sorosove Aspen institutu ale zda se ze vetsine spoluobcanu to "politicky" mysli.a potom pisou na socialnich sitich : neco s tim udelejte :-D

Vloženo 23.2.2024 08:57:26

  • ... 

Reagovat

 

Super blog. Paní redaktorka mluví z duše všem normálně smýšlejícím lidem. Ti naši připos.aní poslanci lezou Bruselu do... ehm...

Vloženo 23.2.2024 08:54:34

  • Vloženo 23.2.2024 08:54:34
  • Luboš 

Reagovat

 

Souhlasím s Vámi, máte naprostou pravdu.

Vloženo 23.2.2024 08:37:07

 

Zdroj: https://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/80115-blog-rozbita-blokada/

Autor: 
Libuše Kolářová
Zdroj: 
https://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/80115-blog-rozbita-blokada/