Společně za mír a svobodu. Vrábel svolává další demonstraci

28. 4. 2023

Aktivista Ladislav Vrábel svolává na sobotu 6. května na Václavské náměstí v Praze další demonstraci v rámci Plánu Česká republika na 1. místě, tentokrát pod názvem »Společně za mír a svobodu«. Na oficiálních stránkách na ni láká hesly »Nenásilná revoluce« a »Národní obrození pokračuje«. Zdůrazňuje, že demonstrace bude vedena nenásilnou cestou. V hlavní roli má být 78. výročí osvobození naší země od nacismu.

»Demonstrace je svolávána v souladu se zákony České republiky a v souladu se zákony České republiky také bude umožněno všem řečníkům, aby svobodně vyjádřili své politické názory, a to včetně poděkování osvoboditelům od nacismu a druhé světové války. Demonstrace je také svobodná pro demonstranty. Každý demonstrant může přinést transparent či vlajku, kterými může svobodně vyjádřit jakékoliv své politické názory bez ohledu na hranice. Pořadatelé budou tuto svobodu demonstrantů plně akceptovat. Svoboda projevu, šíření informací a politického názoru je chráně nejvyšším zákonným prostředkem, tedy nejen Listinou základních práv a svobod, která je nedílnou součástí našeho ústavního pořádku, ale také mezinárodními dohodami,« uvádí Vrábel.

Známý aktivista byl pořadatelem demonstrací na Václavském náměstí již od loňského září. V říjnu se však rozkmotřil s druhým spoluorganizátorem Jiřím Havlem a počet účastníků jeho akcí pozvolna klesal, až ze statisícového davu zůstalo letos v lednu pár tisíc demonstrantů. Úspěšnější je v tomto ohledu strana PRO, která pod vedením Jindřicha Rajchla uspořádala dvě celonárodní setkání Česko proti bídě. To poslední přerostlo ve čtyřdenní protest před budovou vlády ve Strakově akademii. Vrábel je se stranou PRO momentálně ve při. »Já vůbec neznám osobu Ladislava Vrábela. Nevím, kdo to je. Co udělal pro ty lidi předtím, než byl na demonstraci? My jsme se dva roky v institutu Pro Libertate snažili pomáhat lidem a je za námi vidět nějaká práce. My ji skutečně odvádíme a máme občanům co nabídnout. Nevím, co by mi mohl nabídnout pan Vrábel. Proto za ním ti lidé nemůžou jít, protože on nemá žádný kredit. Chybí mu představa toho, kam by chtěl ty lidi přivést. Vrcholem úspěchu je pro něj svolat demonstraci, ale žádná další cesta za ním už nevede. Za námi ano,« uvedl například v březnovém rozhovoru pro iportaL24.cz Ondřej Svoboda, místopředseda PRO. A šéf strany Rajchl nedávno v živém vysílání dodal, že už nehodlá osobu Ladislava Vrábela komentovat, protože »to nemá cenu«.

Na rozdíl od PRO by však na Václavském náměstí příští víkend neměli chybět například zástupci opoziční SPD, neparlamentní KSČM či nově vzniklého spolku Nespokojení.

Začátek sobotní demonstrace je naplánován na 14. hodinu. Již od 10 hodin však proběhne na Václavském náměstí představení opozičních vlasteneckých projektů, stran a hnutí, spolků a především jejich programů, systémů a možností jak dosáhnout lepší budoucnosti pro Českou republiku. »Václavské náměstí je 6. května OTEVŘENO VŠEM, kdo mají Českou republiku na 1. místě! Všichni zástupci spolků, aktivisté, vlastenci, přijďte lidem a novinářům říct své plány pro budoucnost České republiky,« zdůrazňuje Vrábel.

Autor: 
pk
Zdroj: 
iportal24.cz