Svoboda projevu, cekni a…

18. 9. 2023

Svoboda projevu je prý v naší zemi dle současně platné Ústavy ČR zaručena. Koneckonců to neustále tvrdí i představitelé vládní moci ve svých plamenných vystoupeních skloňujíce úroveň demokracie v naší zemi ve všech pádech.

Otázkou zůstává, co následuje po té, když se jedinci (kterých, jak se zdá, přibývá) skutečně odhodlají v mediálním a veřejném prostoru říci, co si myslí o současném politické situaci v naší zemi. O směřování našeho státu, devastaci jednotlivých vládních resortů, o všestranně proukrajinsky vládnoucím kabinetu premiéra Petra Fialy.

Zatím posledním příkladem je vystoupení předsedy ČsSL plk. v.v. Ing. Václava Vaška na pietním aktu u památníku Čs. letců v Žatci v neděli 17. 9. 2023 (viz uvedený projev).

Reakce představitelů armády na uvedené vystoupení byla více než bleskurychlá. Armáda uvedený projev nejen odmítla, ale náčelník GŠ Armády ČR generál Karel Řehka na síti X (dříve Twitter) uvedl, že AČR s okamžitou platností ukončuje veškerou spolupráci s tímto spolkem a podporu akcí, na kterých se podílí!

Kterými pronesenými výroky Václav Vašek »oprávněně pobouřil« armádní mocipány nevíce, si můžeme jen domyslet.

Ano. Cenzura nepohodlných názorů pokračuje. Armádní reakce na nedělní vystoupení Ing. Vaška je pokračováním likvidace osob s nesprávným názorem ve veřejném a společenském prostoru. Pokračující likvidací nejen učitelů, viz poměrně nedávný případ Martiny Bednářové. Stejně jako likvidace v minulosti úspěšného svolavatele protivládních demonstrací Ladislava Vrábela. Likvidací dnes již mnoha desítek obžalovaných osob z různých oborů.

Občané státu si dle hlásné trouby veřejnoprávní České televize prezentující výplody ministrů Strakovy akademie mají zvyknout na dvojí metr. Zatímco řeporyjský starosta Pavel Novotný má zelenou, Tomáše Čermáka odsouzeného za »podporu a propagaci terorismu« soudy »přinutily«, aby opustil naši republiku.

Občané, vládou dehonestovaní a označováni jako dezoláti a chcimírové, pokud nechtějí »následovat« aktivistu Jaroslava Popelku, mající soudní zákaz vstupu do Prahy na 18 měsíců za údajné podněcování k výtržnictví, se ocitají v situaci, kdy se musí smířit s všestrannou vládní podporou Ukrajině. Nejen v podobě vysávání státního rozpočtu na úkor našich občanů, ale i na každém rohu »Pražské Ukrajiny« vyvěšených modrožlutých vlajek, »překlasifikovaných« na bannery.

Za současného stavu si tak mnozí občané pokládají oprávněnou otázku: Kdo je ve skutečnosti pro společnost více nebezpečný a navozuje atmosféru strachu? Kdo eskaluje vojenský konflikt na Ukrajině natolik, že ani nebezpečí propuknutí jaderného konfliktu jej nepřibrzdí v jeho »myšlenkových pochodech«? Kdo je skutečným »nepřítelem«? Myslím, že spousta občanů má jasno.

Pouze Fialova pětikolka podporovaná agentem Pávkem to zatím nehodlá připustit.

Autor: 
Miroslav Kavij
Zdroj: 
iportal.24