Vidlák alias Daniel Sterzik: Je to ještě naše země?

9. 3. 2024

Víte, co byl pro mě nejsilnější moment čtvrtečního zemědělského protestu?

Ne, to nebyl ten vysypaný hnůj, i když jsem rád, že muži u nás ještě nevymřeli a jsem připraven se postavit vedle toho frajera a jít s ním dělat i to, co je zakázané. Je nám třeba odvahy a je nám třeba odvážných.

Ne, to nebyla atmosféra všeobecného smíření, kde se vedle Doležala a Pýchy postavil pan Lád z Ostaše a další představitelé těch původně „zlých“ zemědělců.

Nebyl to ani značně pocuchaný ministr zemědělství, kterému se situace jaksi vymkla z rukou. Nebyl to ani premiér, který se choval jako uřvané a umíněné děcko.

Nebyla to ani pravdomluvná mééédia, která nebyla připravena a nevěděla kudy kam. Najednou neměli notičky. Neseděli předtím ve svých pražských kavárnách a neměli domluveno, jak to budou komunikovat. Jejich reportáže najednou byly zmatené, nelogické, nesouvislé a dost dlouho jim trvalo, než se trochu zkonsolidovali.

Nebyl to ani ten moment, kdy na jednoho demonstranta naskákalo deset těžkooděnců… ale už přihořívá.

Pro mě je nejsilnější fotka (náhledová):

Je na ní policajt, který drží ruku na své pistoli a vyhrožuje traktoristovi, aby okamžitě přestal s tím, co právě dělá. Pokud by si někdo myslel, že je to hoax, tak není. Je k tomu celé video, kde to vyhrožování i slyšíte.

Myslím, že ani v listopadu 89 se Lidové milice neodvážily sáhnout na zbraň…

Přemýšlím, co se tomu gestapákovi honilo hlavou… Měl tam slova jeho prezidenta Petra Pavla, který řekl, že protestujícími hlasy se liberální demokracie nemusí zabývat? Koho viděl v traktoristovi? Škodnou, kterou by nejraději odprásknul, ale na poslední chvíli si uvědomil, že takhle daleko ještě s převzetím moci nejsou i když se Rakušan snaží?

Nebo myslel na slova řeporyjského prasete, že by zemědělci potřebovali válku a bylo by dobré proti nim nasadit bajonety? Je pravidelným uživatelem Twitteru a sleduje všechny ty liberální Barbory Mercury, Jindřichy Šídla a Komsomoláčky, kteří by do lůzy nechali střílet už dávno? Nebo je odběratelem Fóra 24, kteří volají po omezení volebního práva, protože lidé pracující rukama si ho nezaslouží?

Nebo si vyslechl reportéry ČT a myslel si, že ten traktorista je ruský kolaborant a nic jiného než kulku si nezaslouží?

A nebo hůř… možná nemyslel vůbec, protože už je dávno stejná guma jako na Hradě, už mu dávno vymyli mozek a ruka mu ujela, protože mu dali výcvik, aby se nebál střílet třeba i do svých rodičů, protože důchodci přece ujídají chlebíčka. Ta nenávist ke starším, ta je obzvlášť mezi liberály naprosto hmatatelná a všudypřítomná.

A nebo prostě chce jen dupat po jiných. Chce být drábem, chce, aby z něj šel strach a po pistoli sahal, protože neměl pendrek, aby mohl mlátit jako jeho kolegové těžkooděnci, kteří neváhali zakleknout neozbrojeného a neškodného člověka, protože nebyl dostatečně poslušný.

Přemýšlejte o tom… Přemýšlejte, jestli ještě žijeme v naší vlastní zemi. Přemýšlejte, kdy se z naší policie stalo gestapo, přemýšlejte o tom, co vyhřezává z břicha naší pravdy a lásky. Přemýšlejte, jestli jste to takhle chtěli, jestli je normální, aby pistole byla první myšlenka, i když metaforicky i reálně šlo o hovno, které vzápětí začalo padat z korby.

Budou další protesty. Musejí být. Protože co si vláda dovoluje, to přesahuje všechny meze. Přemýšlejte, jak se k tomu postavíte. Jak daleko jsme od chvíle, kdy vládní poskoci na pistoli nebudou jen myslet, ale fakt ji použijí. Přemýšlejte, jestli žít v takovém světě, je nějaká výhra. Jeden čin je totiž víc než tisíc letáků. To platí i v případě tohoto městapáka v uniformě.

Češi jsou smějící se bestie, naše klasická obrana spočívá v tom, že to budeme zesměšňovat a je to tak správné. Ale než se tak stane, zamyslete se nad tím.

Fotogalerie

Autor: 
Vidlák
Zdroj: 
https://web.litterate.cz/je-to-jeste-nase-zeme/