Vojenský konflikt na Ukrajině nabírá obrysy III. Světové války a stále graduje! Co se děje v těchto dnech na Ukrajině? Pohled z druhé strany, proti českým mediím.

24. 9. 2022

Tato informace slouží ke svobodné tvorbě názoru občanů a je poskytnuta v souladu s Listinou základních práv a svobod občanů.

Podle ruských informačních zdrojů, ke dni 23.9.2022, 20:00 hodin středoevropského času, celkem 50 zemí světa, konkrétně zemí Západu,  tedy USA, členských zemí NATO a Evropské unie, a dále Kanada, Austrálie a Nový Zéland (což jsou země podřízené Velké Británii v rámci Commonweltu) a některé malé země jako Švýcarsko a Izrael, podporují všestranně Ukrajinu v ozbrojeném konfliktu s Ruskou federací. A to vojensky, finančně, logisticky, zpravodajsky, mediálně, ale i personálně. 

Na Ukrajině proti sobě nyní bojují NATO v čele s USA proti Ruské federaci! 

Cílem Západu je:

Srazit Ruskou federaci na kolena a vnutit jí vůli Západu (především USA a Velké Británie). Rozčlenit Rusko na více území a ovládnout jeho nerostné bohatství! Ukrajina je jen nástrojem Západu proti Rusku!
 

Zde je několik údajů z každodenní svodky tiskového odboru Ministerstva obrany Ruské federace, konkrétně z 23. 9. 2022 večer, pro Vaší představu o rozsahu současného konfliktu a o situaci na bojišti:

•    Na Ukrajině bylo od 24.2.2022, kdy Ruská federace zahájila na Ukrajině „Speciální vojenskou operaci“, zničeno ruskou armádou na zemi, nebo ve vzduch již 295 vojenských letadel Ukrajiny, většinou stíhacích letounů! 

•    Před zahájením této ruské Speciální vojenské operace měla Ukrajina ale jen 152 letadel a ne všechny letouny byly letu schopné. To znamená, že země NATO v čele s USA, dodaly Ukrajině po 24.2.2022 dalších 143 vojenských letadel! Buď v celku, letu a boje schopných, nebo ve formě dílů, ze kterých se na Ukrajině tyto letouny sestavily. 

•    Všech 295 letounů bylo zničeno, většinou jejich piloti zahynuli! Přitom již dávno, před mnoha lety, kdy letouny nebyly vybaveny tak dokonalou elektronikou, avionatikou a výzbrojí se hovořilo o tom, že jeden kilogram vojenského letounu se rovná jednomu kilogramu zlata! Takovou hodnotu dodaly země NATO a USA po 24.2.2022 Ukrajině! 

•    Tyto letouny původem ruské a sovětské výroby už ale zemím NATO došly. Už není kde brát! Nyní probíhají jednání o tom, že západ odkoupí od Malajsie pro Ukrajinu americké letouny F-16 s nedokonalou výbavou, které byly původně určeny z USA pro tzv. "chudé země“. Ukrajina je nyní prakticky bez vojenského letectva!

•    Ukrajina už nemá své vlastní piloty, létají tam místo Ukrajinců Poláci, ale i piloti z jiných zemí. Údajně i z České republiky?

•    Dále bylo zničeno či sestřeleno na Ukrajině 155 vrtulníků, často i s posádkou a s nákladem. Velká část vrtulníků byla taktéž dodána na Ukrajinu z bývalých východních zemí Varšavské smlouvy, včetně z České republiky.

•    Zničeno již bylo 2035 bezpilotních letounů (špionážních i úderných bojových). Jeden bojový bezpilotní dron turecké výroby „Bayraktar“ stojí více než milion dolarů.

•    Zničeno již bylo 375 raketových komplexů, odpalujících jednu nebo 2 velké rakety na větší dálku.

•    Zničeno již bylo 5073 tanků a obrněných bojových vozidel pěchoty, mnohé z nich byly dodány ze zahraničí. Především z Polska, ale i z České republiky, Rumunska, Bulharska, aj. zemí, které tam dodaly původní tanky ruské výroby. Země NATO už nemají žádné disponibilní tanky T-72, které by mohly dodat na Ukrajinu. Aktuálně se jedná se Slovinskem, které může dodat na Ukrajinu staré T - 55 M. Německo, které rozpoutalo již dvě světové války, nyní údajně dodává na Ukrajinu proti Rusku své starší tanky Leopard, modifikace 4! 

•    Zničeno již bylo 842 mobilních salvových raketometů na bojových vozidlech a jim podobných pohyblivých nosičích. Sem patří i zničené americké Hamersy! Jen včera 23.9.2022 byly zničeny 3 i s posádkami z řad amerických vojáků.

•    Zničeno bylo 3406 děl a těžkých minometů, plus obrovské zásoby dělostřeleckého a minometného střeliva, ale i munice všech možných kalibrů.

•    Zničeno bylo 5786 ukrajinských vojenských vozidel, většinou nákladních vojenských automobilů.

•    Všechna tato zničená ukrajinská technika je údajně doložena fotografiemi, nebo videozáznamem. Tzn., že ve skutečnosti jsou počty zničené ukrajinské vojenské techniky ještě daleko vyšší! Velmi často se zničenou vojenskou technikou umírá ale i jejich obsluha. U amerických Hamersů i dalekonosných houfnic M777 se jedná o americké vojáky, kteří je obsluhují na Ukrajině a střílí z nich na Donbas. Některé z nich se podařilo ruské a doněcké armádě zajmout živé.

•    Jen za pátek 23.9.2022 se v této svodce uvádí likvidace několika stovek bojovníků na straně Ukrajiny na různých místech linie fronty.
 

Dne 21.9.2022 uvedl ruský ministr obrany Šojgu pro media informaci o ztrátách na životech

Na straně Ukrajiny uvedl Šojgu, že zemřelo v bojích 61.000 vojáků a 49.000 vojáků bylo raněno. To je údajně více než 50% z celkového počtu ukrajinských vojáků, kteří byli v činné službě před 24.2.2022. 

Ztráty na životech příslušníku armády Ruské federace jsou podle Šojgu 5937 mužů! 

Což jsou strašlivá čísla!
 

Finanční a zbrojní toky na podporu Ukrajiny

USA už dodaly Ukrajině podle ministra zahraničí USA Antony Blinkena 20 balíčků vojenské podpory ve výši přes 13,5 mld. USD. USA v těchto dnech dodávají na Ukrajinu další výzbroj ve výši 2,2 mld. USD.

Na německé letecké základně v Ramstainu se konalo již 5 kol jednání zástupců Ukrajiny a členských zemí NATO, kde se řešily potřeby ukrajinské armády v dodávkách nejmodernějších zbraní od NATO a USA. V září 2022 Ukrajina požádala o další americké rakety Hamers s doletem přes 300 km. A také požádala o britské protilodní rakety Harpun s dalekým doletem. Západ poskytuje Ukrajině maximální a všestrannou podporou! 

Na straně Ukrajiny už bojují desetitisíce cizích žoldáků z celého světa, aktuálně jich několik desítek tisíc bylo nasazeno v Charkovské oblasti, jako tomu bylo v Sýrii. Díky nasazení několika tisíců zahraničních žoldáků došlo nedávno k průlomu fronty na Charkovském směru. Rusko bylo donuceno ustoupit. Kolektivní západ dává peníze na jejich žold.

Mnohým ukrajinským bojovým jednotkám podle ruských vojenských zdrojů již velí vycvičení, a zkušení důstojníci armád zemí NATO!

Armády členských států NATO si rozdělily výcvik ukrajinských vojsk na standardy NATO. Některá země cvičí tankisty, například Velká Británie cvičí jednotky pro speciální operace. Armáda ČR cvičí podle ruského velvyslance v OSN Vasilije Nebeznji diverzanty v armádních kasárnách v Českém Krumlově. Učí je jak vyrábět výbušniny a jak je zakládat do automobilů a do budov. Tato informace zazněla oficiálně na zasedání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku!

Zde je odkaz na videozáznam z jednání Rady bezpečnosti OSN z 23.8.2022 na ruském jazyce, kde se od času 20:10 do 21:54 hovoří o České republice, jak podporuje terorismus proti civilním osobám ve světě. Klikněte na odkaz níže:

https://www.youtube.com/watch?v=GjIWwdq7cuM

Ruská armáda, zatím k 21.9.2022 podle ministra obrany Šojgu, vedla vojenské údery mimo obydlené osady a města Ukrajiny na vojenské cíle. Boje ve městech a obcích probíhají údajně až v momentě, kdy jsou obce i města většinově vysídlené. Kdy se uvnitř měst opevňuje ukrajinská armáda, což potvrdila i Amnesty International. Kdy ve vyšších patrech budov zaujímají pozice ukrajinští odstřelovači a návodčí palby. 

 

Dilema Ruské federace

Minulý týden se uskutečnilo v Moskvě zahájení podzimního zasedání ruské Státní Dumy (Parlamentu). Tam byla projednána situace na Ukrajině a působení NATO v čele s USA na Ukrajině. Ruské státní i vojenské orgány nyní stojí před dilematem! Co dělat s tím, když NATO a USA dodávají Ukrajině nejmodernější zbraně a posílají tam své vojáky a vojenské instruktory, ale i tisíce zahraničních žoldáků? 

Nejvyšší ruské vedení, prezident, vláda i Parlament si uvědomují, že nesmí a nemohou na Ukrajině prohrát! Byl by to konec Ruské federace! Vojenské i lidské kapacity na to Rusko má dostatečné! Má v záloze 27 milionů vojáků, kteří prošli vojenskou službou.

Politické vedení Ruska nechce ztratit důvěru svých vlastních obyvatel! A na druhé straně nechce plošnými masivními údery na Ukrajině zničit zbytky dobrých vztahů značné části Ukrajinců k Rusku. 

 

Mobilizace v Ruské federaci

Dne 21.9.2022 vyhlásil prezident Putin částečnou mobilizaci. Do ruské armády má nastoupit okamžitě 300.000 záložáků, kteří předtím sloužili v armádě. Prezident to zdůvodnil tím, že hrozba pro Rusko ze strany NATO je nyní veliká. Dále uvedl, že délka fronty, kde se nyní bojuje je delší než 1000 km (od Charkova po Oděsu), a že je třeba posílit jednotky na této bojové linii.

Pokud se týká mobilizace, je Ministerstvem obrany RF stanoveno, jaké jednotky budou vybudovány ze záloh a do nich se mobilizují vojáci s příslušnou vojenskou specializací. Většinou se jedná o motostřelecké a tankové jednotky. Do 35 let věku jsou mobilizováni - vojíni, svobodníci, desátníci, četaři a zálohy v praporčických hodnostech. Do 50 let věku jsou mobilizováni nižší důstojníci – podporučíci, poručíci, nadporučíci a kapitáni. A do 55 let věku jsou mobilizováni vyšší důstojníci - majoři, podplukovníci a plukovníci.

 

Začal rozpad Ukrajiny, referenta o připojení bývalých ukrajinských oblastí k Ruské federaci

Bývalé východní ukrajinské oblasti, Doněcká, Luhanská (dnes samostatné lidové republiky) a Záporožská a Chersonská oblast požádaly prostřednictvím svých volených státních orgánů Ruskou federaci o přijetí do Ruské federace. Ruský Parlament s tím předběžně vyslovil souhlas, ale v těchto bývalých oblastech Ukrajiny musí proběhnout lidové referendum, kdy se vyjádří sami občané kteří tam žijí, jestli s tím souhlasí, aby se jejich oblast stala součástí Ruské federace a oni občany Ruské federace. 

Podle předběžných průzkumů veřejného mínění s tím souhlasí v každé oblasti okolo 80% obyvatel, kteří mají právo volit. Někde výrazně více, někde o trochu méně. Referenda mají proběhnout v těchto oblastech ve dnech 23. – 27.9.2022. 

Po prvním dnu hlasování v referendu 23.9.2022 se objevili v ruských mediích první údaje o účasti voličů. Ta se pohybuje ve všech oblastech v rozmezí okolo 21-23%. V řadě míst se údajně tvořily fronty před volebními místnostmi.

Podle ruských medií se těchto referend zúčastní zahraniční pozorovatelé z 23 zemí světa. O pozorovatelích z České republiky se tam nepsalo. 

Očekává se zuřivý útok ze strany Ukrajiny a NATO na tato území, aby narušily a znemožnily dokončení referend. 

Pokud referenda proběhnou podle prognóz, koncem září 2022 by tyto oblasti měly již být součástí Ruské federace. 

Co se bude dít poté, těžko dnes odhadnout. Pokračující vojenské útoky ze strany Ukrajiny na tato území už budou útokem na Ruskou federaci!

 

Zájmy USA na Ukrajině

USA a jejich spojenci mají eminentní zájem konflikt na území Ukrajiny s Ruskem maximálně vyhrotit, ať to stojí kolik chce životů Ukrajinců! Navázali na Ukrajinu mohutný finanční tok peněz a zbraní z 50-ti zemí světa. Cílem je rozložit a ovládnout Rusko.

Kolem Ukrajiny proto nyní roste obrovské pnutí. Pod velkým tlakem jsou i nejvyšší ukrajinští představitele, včetně prezidenta Zelenského.
Ve vojenských kruzích Ukrajiny už se mluví o tom, že prezident Ukrajiny Zelenskyj je plně pod vlivem Američanů a že je schopen vést Ukrajinu až do úplné zkázy. Ojediněle se začínají objevovat v ukrajinských kruzích zprávy o tom, že Zelenskyj by měl být svržen či odstraněn. 

V Rusku se v nejvyšších patrech politiky a armády nyní veřejně diskutuje o tom, že Rusové budou muset vybombardovat všechny dopravní koridory ze západu na Ukrajinu, aby NATO nemohlo vojensky zásobovat Ukrajinu nejmodernějšími zbraněmi. To ale bude znamenat definitivní ekonomický kolaps ekonomiky Ukrajiny. 

USA a Velké Británii tato situace na Ukrajině maximálně vyhovuje. O toto usilovaly dlouhé roky, což vyvrcholilo Majdanem roku 2014. Zavléct Rusko do lokální války. A proto tento konflikt všemožně podporují a vyhrocují. O Ukrajinu v něm jde až na druhém místě. USA si mnou ruce, ať se pere mezi sebou Rusko a Evropská Unie, dva hlavní konkurenti USA! Ukrajina jim slouží jako spotřební materiál a jako nástroj pro jejich zájmy a cíle.

Na Ukrajině se jedná o tzv. „Proxi válku“. Válku vedenou na cizím území, cizími rukami, z velké části i za cizí peníze, pro národní zájmy USA.

 

Premiér Fiala dobře ví o co jde Západu na Ukrajině a všemožně tomu napomáhá 

Ale maskuje to před českou veřejností slovy o ukrajinské demokracii, o ochraně západních hodnot, o boji proti diktátoru Putinovi, o imperialistických manýrech Ruska, atd. 

Česká republika je pod vedením premiéra Fialy po USA a Velké Británii na prvním místě v dodávkách zbraní a jiné pomoci Ukrajině

Premiér Fiala vsadil všechno na jednu, ale špatnou kartu! Chová se jako nezodpovědný politický hlupák! Rozhodl se obětovat Českou republiku a její lid za globální zájmy kapitálu a USA, kteří chtějí docílit rozpad Ruské federace a ovládnout jeho přírodní bohatství! Tomu podřídil svojí politiku!

To se ale s vysokou pravděpodobností, přibližující se jistotě nestane! Značná část dalších zemí světa, s většinou obyvatel na planetě, včetně několika velmocí, totiž stojí na straně Ruské federace. Jedná se o Čínu, Irán, Indii a mnoho dalších zemí světa. 

 

Česká republika bude muset jednoho dne za své lokajství zaplatit

My všichni budeme platit za Fialovo hlupáctví a zaslepenost. Ta doba není pravděpodobně daleko!
 

 

Pro orientaci v situaci uvádíme stanovisko Komunistické strany Ruské federace

Ta vydala na zasedání ruské Státní dumy 21.9.2022 prohlášení, prostřednictvím úst svého předsedy Genadije Zjuganova, že KPRF stojí v tomto ozbrojeném konfliktu za prezidentem Putinem!

Citujeme slova Zjuganova: „Prezident Putin naprosto objektivně popsal mezinárodní situaci jako prostředí agrese natovců, ukrajinských banderovců a fašistů proti Ruské federaci a naší státnosti. KPRF považuje za nezbytné rozdrtit fašisticko – banderovský režim na Ukrajině. My, (myšleno Ruská federace), jsme povinni zvítězit." Uvedl Zjuganov!“ (www.kprf.ru). 

 

Naše česká veřejnoprávní media, ale i hlavní zpravodajské internetové portály v naší zemi informují o konfliktu na Ukrajině jednostranně

Vyvolávají cílevědomě v zemi protiruskou hysterii v čemž vyniká především Seznam.cz (vlastněný občanem Velké Británie – Georgem Sorosem) a přitom velmi často o dění na Ukrajině lžou! Zasévají jed a nenávist do naší společnosti, do veřejného mínění, vůči Ruské federaci. Zamlčují ukrajinský fašismus, zamlčují teror kyjevského režimu proti vlastnímu lidu na Donbase.

 

Vystoupení ministra Lavrova v OSN

Mimořádně výstižně současnou situaci kolem Ukrajiny a jejího současného vládnoucího režimu, s mnoha argumenty, popsal ve svém 20-ti minutovém vystoupení ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov dne 22.9.2022 na zasedání Rady bezpečnosti OSN v rámci 77. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Jeho vystoupení je k dispozici na YouTube! Přítomným západním kolegům a ukrajinskému ministru zahraničí spadla brada!
 

Zde je odkaz na vystoupení Lavrova (na ruském jazyku):
https://www.youtube.com/watch?v=St3YwlebcqI

 

Vystoupení českého ministra zahraničí Lipavského v OSN 

Proti projevu ministra Lavrova plného konkrétních argumentů a faktů, bylo vystoupení českého ministra zahraničních věcí v New Yorku Jana Lipavského (Piráti) snůškou účelové demagogie, ukázkou jeho politické zaslepenosti a jeho tuposti! Lipavský není schopen vstřebat historický vývoj událostí na Ukrajině, není schopen vyhmátnout zásadní momenty celého procesu, správně je jako diplomat vyhodnotit a učinit patřičné závěry. Není schopen rozlišit příčinu a důsledek. Byla to ostuda, co Lipavský v New Yorku předvedl. 

 

Česká republika je nemocná! 

Její současné vedení aktivně napomáhá rozhořet plamen 3. světové války na Ukrajině, od které nás dělí možná ani ne několik měsíců!

 

Lidé bděte!

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, weby, facebook