Mohl bych tento text pojmenovat "Lež jako životní krédo". Dovolte mi ocitovat: „Uvědomujeme si, jakou agresivní roli stále sehrává Rusko v tomto regionu,“ pronesl americký ministr zahraničí Mike Pompeo během své cesty po Evropě, kterou odstartoval v Budapešti.
Téměř padesát let se každoročně sjíždějí do švýcarského Davosu vrcholní světoví manažeři, představitelé států, bankéři, ekonomové a celebrity na Světové ekonomické fórum, aby řešili zásadní ekonomické problémy současnosti.
Téma, které se v těchto dnech stále vrací do našich elektronických médií i na stránky tisku. Dalo by se říci, že se vytáhne vždy, když mají tato média splnit vyžádané zadání. Bude proto vhodné si leccos z této kauzy připomenout.
U rozhovorů prezidenta republiky či vedoucího kanceláře hradu se soudci jsem nebyl. Ani bych tam být nechtěl. Co mě ale jako právníka překvapuje, je příliš silná jednostrannost interpretace možného ovlivňování soudců.
Zatímco ministr zahraničí navštívil Ukrajinu, kde v předklonu velebil fašistickou administrativu, já navštívil Rusko, kde jsem se poklonil památce obětí blokády města Leningrad (dnes znovu Petrohrad). Oba jsme ohnuli hřbet, ale každý za jiným účelem.
Německá spolková kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci.
Ministři Anton Anton a Alexandru Petrescu v první části a ve druhé Nicolae Hurduc a Nicolae Badalau představili priority Rumunska v oblastech, kterými se zabývá výbor ITRE z EP. Jedná se o následující:
Předpoklad, že demokracie bude vzkvétat ruku v ruce s postupnou demokratizací a svobodou projevu, protože když stále větší množství lidí bude mít možnost šířit svá slova a názory, přinese to souboj myšlenek, z něhož jako vítěz vzejde pravda posílená bojem, se dnes pro mnohé uka
Vstoupili jsme do roku, v jehož závěru si budeme připomínat 30 let od majetkového převratu znamenajícího obnovu kapitalistických poměrů v zemi. Období představující historicky krátký časový úsek, které ale zásadním způsobem změnilo život minimálně jedné generace.
Tento matoucí výraz se vyskytuje v souvislosti se zemědělstvím v České republice již delší dobu. Nemá nic společného s bionaftou, případně s barvou nafty, zato jde o důležitou část tzv. povolené podpory zemědělcům v rámci EU.
Je teplý letní večer. V parku okolo lavičky postává skupinka mladých odněkud z Queens, sedmnáctiletý John Smith má pocit, že se na něj mladší Peter Black kouká divně. Okřikne ho a po krátké roztržce John vytáhne zbraň a patnáctiletého Petera zastřelí.
Krátká zpráva obsahující informaci, že společnost Zetor Tractors a.s. propustí do konce března příštího roku 40 % svých zaměstnanců, proběhla před několika dny médii. Celkem má jít o 260 zaměstnanců, kteří přijdou o své zaměstnání.
Dovolte, abych se krátkou poznámkou vrátil k tiskové konferenci, kterou jsem uspořádal v souvislosti s návštěvou našeho přítele a soudruha, předsedy Komunistické strany Ukrajiny Petra Symonenka.
Čeští vojáci by prý výhledově mohli opět plnit bojové mise v zahraničí. Prohlásil to nedávno premiér Andrej Babiš. Následně to »upřesnil« konstatováním, že neměl na mysli jen české vojáky, ale obecně síly Severoatlantické aliance.
Ve srovnání s jinými konflikty na Blízkém východě se o občanské válce v Jemenu dozvídáme jen zřídka. Případné zprávy o situaci v Jemenu jsou navíc mimo hlavní zpravodajský proud.
Tak nám volání do zahraničí od května zlevní až o 80 %, hlásají titulky úspěch z Evropského parlamentu. Super, pár telefonátů se lidem, co třeba volají známým na dovolené v Řecku, zlevní, říkám si.
Výzva »Češi pomáhají«, k jejichž hlavním protagonistům patří herec Jan Hrušínský, písničkář Jaroslav Hutka, kněz Tomáš Halík či dokumentaristka Olga Sommerová, je dalším pokračováním podkopávání toho mála, co zůstalo z&
Často se celé polistopadové období skloňuje, jak podstatné je, že žijeme v právním státě a Česká republika je příkladem demokracie. Není to tak dávno, tři měsíce, kdy tento pohled dostal další vážnou trhlinu.
V jedné své písni zpívají Voskovec a Werich tento text: »Je to divný svět divné věci; když je pro lidi třeba; pálit laciné žito v peci; aby zdražil chleba.« Je zvláštní, že se mi text této písně z dob po velké ekonomické krizi a z časů před dru
Císař si velmi uvědomoval, že zavedené zvyklosti římskokatolické círve stát brzdí v rozvoji, proto zrušil kontemplativní církevní řády a vydal toleranční patent. Zakázal církvi odesílat peníze ze země.
Horko většinu z nás už nejen obtěžuje, ale působí i celkové problémy. Zvyšuje se počet požárů. Zemědělcům dochází krmení pro dobytek a víc se začínají kazit zdroje pitné vody pro zvířata.
Chybí lékaři, chybí učitelé, chybí…chybí… Ne všude někdo chybí, ale v malých obcích a v různých částech naší vlasti ano. Co s tím budete dělat? S podobnými dotazy se setkávám dnes a denně.
Nejsem si jist, jestli je správné hodnocení analytiků, když hovoří o tom, jestli je americký prezident více »slon v porcelánu«, nebo »excelentní stratég«, který neustále mění kurz své zahraniční politiky, aby zmátl všechny potenciální nepř&aa