Naše informace

25. 9. 2020

Stejně, jako se svět radikálně změnil po historické situaci, kterou uvedla slavná věta paní Millerové “Tak nám zabili Ferdinanda“ i v případě Covidu-19 nám do životů náhle vstoupily momenty, které nikdo nepředpokládal.

25. 9. 2020

Vážení voliči

Nejsem zrovna typ, který by se chlubil svými aktivitami, ale vzhledem k mé pozici v nadcházejících volbách by bylo dobré říct Vám něco o mé osobě. Ti , co mě znají ví, že raději pracuji než mluvím, tedy se pokusím alespoň trochu sestavit Váš obraz o mně.

25. 9. 2020

Situace kolem koronaviru i s ohledem na komunitní šíření nahrává tomu, aby byly prověřeny všechny dostupné kapacity. Toto se týká i vězeňství. V roce 2013 byla připravena k otevření věznice ve Vyšních Lhotách na Frýdeckomístecku. Po Klausově nechvalně známé amnestii k tomu však nedošlo.

24. 9. 2020

Vážení přátelé,

23. 9. 2020

Dobrý den přátelé, blíží se volby a je čas, zamyslet se nad tím, co,  s  kým a v jakém počtu, budeme v krajském zastupitelstvu dělat v nastávajícím volebním období. Pravdou je, že můžeme mít mnoho oprávněných výtek k současnému vedení kraje, ale je potřeba hledět do budoucnosti a stanovit si priority pro další práci.

16. 9. 2020

Kolony, zácpy, to je každodenní obrázek dopravní situace Prahy a jejího okolí, tedy nemalé části Středočeského kraje, který tvoří prstenec kolem ní. Jediným smysluplným řešením je zvýšit přitažlivost hromadné dopravy a motivovat tak lidi, aby dali přednost veřejným dopravním prostředkům před osobními auty.

13. 9. 2020

Komunisté se od samého počátku krajů bránili privatizaci zdravotních zařízení. Rozhodující pro ně bylo naplnění práva občanů na kvalitní zdravotní péči, nikoliv kšefty se zdravím. ODS si tehdy silou prosadila rozprodej většiny zdravotních zařízení, navíc hluboko pod cenou.

24. 8. 2020

Připravenost nové Octavie A8 je v žalostném stavu, stěžují si škodováci a vyjadřují obavy o budoucnost. Ve svém odborovém časopise Škodovácký odborář i již na veřejnosti. A mají pravdu. Problémy technické, zejména se softwarem a hardwarem vozů, doplňují navíc i neřešené problémy personální. Těžkosti provází také elektromobil Enyaq.

24. 8. 2020

ROZHOVOR Zdeněk Štefek, dlouholetý komunální politik KSČM ve Středočeském kraji, kandiduje v letošních krajských volbách za komunistickou stranu na hejtmana.

18. 8. 2020

Vážení a milí čtenáři,

z tiskárny co nevidět připutuje již čtvrté vydání Třešničky. Její elektronickou verzi si však můžete prohlédnout již nyní, stačí, když kliknete na odkaz.

Přejeme Vám klidné čtení a hezký zbytek prázdnin.

27. 7. 2020

Středočeští komunisté zahájili svou předvolební kampaň do krajských voleb 4. července, symbolicky pod bájnou horou Blaník. V přátelské a příjemné atmosféře s účastníky diskutovali nejen současní zastupitelé,  kteří představili i priority pro další období, ale představili se i noví kandidáti. Nechyběli ani komunističtí poslanci.

16. 7. 2020

Středočeští komunisté jsou s vámi. Jsou vidět a jsou i slyšet. A pokud jste si v pondělí 20. července naladili stanici Svobodný vysílač, mohli jste si poslechnout aktuální rozhovor. Tentokrát s předsedou Klubu zastupitelů KSČM a zároveň také předsedou Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch, Ing. Zdeňkem Štefkem, vedoucím kandidátem do podzimních krajských voleb.

15. 7. 2020

Osobně jsme se poznali před několika lety, přičemž asi pomohla informace, že můj děda také pracoval po válce v Baťových závodech ve Zlíně.

11. 7. 2020

USA se nespokojily s tím, že škodí kubánskému vnitrostátnímu zdravotnictví,a útočí na kubánskou mezinárodní zdravotnickou pomoc 164 zemím

6. 6. 2020

Po zkušenostech ze světových demonstrací, při nichž docházelo k násilným nepokojům, často vyvolaným placenými policejními provokatéry (zvlášť po osobní skutečnosti z Hamburku v červenci 2017) jsem u zpráv o násilnostech napříč Spojenými státy po z

12. 5. 2020

Naše základní organizace nezapomněly.
Od 5. května do 11. května (Slivice) pokládali kytičky, nebo věnce ke hrobům padlý za 2. světové války.

22. 4. 2020

Strategie českých novinářů v této době (platí obecně, nejen v této době, jen se mění téma): 

2. 4. 2020

se 22. dubna 1870 v Simbirsku (carském Rusku) narodil jeden z největších vůdců komunistického a dělnického hnutí - Vladimír Iljič Uljanov.

22. 3. 2020

Plán Pentagonu na „polosamostatná“ jaderná zařízení v Iráku, americké státní sdělovací prostředky nazývající George Sorose „nevěřícím Židem“ i další titulky, které vám vloni možná unikly.

6. 3. 2020

Zatímco miliony lidí v Iowě a Washingtonu se znepokojeným údivem, zmatkem či vztekem zíraly na dění, i Německo mělo svůj traumatizující zmatek, jenž se zvrhl do děsivě poplašného signálu!

4. 3. 2020

V souvislosti s aktuálním děním okolo nemoci způsobené výskytem nemoci koronaviru COVID-19 mohu jako předseda KBIZS konstatovat, že složky integrovaného záchranného systému jsou v kraji plně funkční a není důvod k nějaké panice. Jsem rád, že občané kraje berou situaci s klidem a za to jim patří dík. V otázce vytváření zásob je to opravdu na zvážení každého.

20. 2. 2020

Jako řádně zvolený delegát našeho okresu jsem se zúčastnil v sobotu 15. února krajské konference Středočeského kraje. Velmi dobře jsem si uvědomoval  důležitost tohoto jednání. a očekával jsem 

31. 1. 2020

Klub zastupitelů KSČM ve Středočeském kraji vydal druhé vydání Třešničky - zima 2020.
Text je v souboru PDF.

 

22. 1. 2020

Jste první generace, která si vyžádala klimatizaci do každé třídy ...

29. 12. 2019

Foto ze setkání u pomnéku maršála Koněva 28. 12. 2019.

Stránky