KSČM bude důrazně prosazovat svůj program

7. 4. 2018

Nezdar jednání, vedených vítězem voleb s ČSSD, je selháním obou stran. Předseda vlády ČR v demisi neprokázal odpovídající zájem ani o konstruktivní náměty KSČM. S despektem reagoval i na legislativní návrhy, týkající se karenční lhůty, referenda, zálohovaného výživného i jiných důležitých otázek. Důvěryhodnost hnutí ANO rozhodně neposílil ani postup ministra zahraničí Stropnického při vyhoštění diplomatů RF, ani rozhodnutí ministra spravedlnosti R. Pelikána při vydání údajného ruského „hackera“ do USA.  

Jednání o podpoře vzniku vlády, která jsme dosud s výhradami podporovali, měla být uzavřena do 10. 4. 2018. Poté, co předsednictvo ČSSD doporučilo rozhovory o koalici s ANO ukončit, je rozhodnutí o dalším postupu v rukou prezidenta republiky M. Zemana, který A. Babiše jednáním o sestavení vlády pověřil.

KSČM jedná nejen s vítězem voleb v zájmu stability země, ve prospěch dolních deseti miliónů a s cílem prosadit maximum z našeho programu. Povede-li další vývoj k vypsání předčasných voleb, odpovědnost za to ponesou strany neschopné konstruktivního jednání a rozumného kompromisu. KSČM je však plně připravena i na takovou alternativu.

Autor: 
ÚV KSČM