Z Internetu - neověřeno

3. 10. 2017

Demokracie jelit, řev hrůzy

Řev hrůzy. Tak nazval svou výpověď, kde se zamýšlí nad stavem demokracie, generálmajor v záloze Hynek Blaško.

Píše v ní o námětu na horor pro Alfreda Hitchcocka. Venkov prý dá při volbách všem pocítit, co si myslí. Kdyby žil Alfred Hitchcock, měl by námět na další horor, ve kterém vystupují hrůzostrašnější figury než Frankenstein. Tedy Babiš a jeho spolutvůrce Zeman. Tak mi připadá celé to divadlo kolem Babiše a prezidenta Zemana.

Slyším, jak je tady ohrožena demokracie, jak je strašné mít přímou volbu prezidenta, jak je nutné okamžitě zlikvidovat EET a kontrolní hlášení a další výdobytky vlády. Jistě by bylo zajímavé dozvědět se, zda a jaký přínos má EET pro výběr daní. Bohužel, mi chybí i výkřiky o ruské tajné službě, která tuto situaci rozehrála. Cítím se tím okraden.

Řvaní hrůzou o koryta

Páni poslanci a herci, my tady na venkově už máme plné zuby těch vašich hrátek a dáme vám to při volbách pocítit. Vytvořili jste zástupný problém a chcete dát lidem krev. Chléb a hry už jste poskytli, chybí jen ta krev. Naše mínění je, že kdybyste tolik úsilí, jako věnujete likvidaci Babiše, věnovali kvalitě přijímaných zákonů, nebyla by v této republice taková džungle a bylo by snadnější domoci se práva. Myslíte si, že takto získáte zpátky voliče, kteří se od vás odvrátili? Další šanci byste získali snahou o zvyšování kvality života občanů, ale takhle určitě ne.

Proč jsem použil nadpis „Řev hrůzy“? Protože se musím smát, když vidím, jak zuřivě chcete zůstat u koryta, které vám pravděpodobně hnutí ANO sebere, řičíte hrůzou, že vám rozkopali bábovičky, přetrhali penězotoky, preference jim rostou a vy jste více než trapní se svým programem Antibabiš.

Proč jste nepodali přiznání majetku jako Babiš? Proč jste se stejnou zuřivostí neprali o dodržení práva v kauze Altner, proč jste netrvali na vyšetření kauzy OKD, proč jste se nezabývali tím, že představitelé největších bojovníků v boji proti Babišovi zaťali sekeru přes jeden bilion korun, proč jsme nejslabším článkem V4, proč nebyl Hermann odvolán po návštěvě jednání sudetských Němců, proč jste dopustili, aby Babiš byl tři a půl roku ve vládě, když je takový „zločinec“, proč vám nevadil solární byznys, na kterém tratíme miliardy. Samé proč, proč a tak dále.

Demokracii jelit ne!

Souhlasím s Tomiem Okamurou, že jedině přímá demokracie vyřeší tento stav. Osobnosti, jichž si občané váží, a které se podřídí klauzuli dvakrát a dost. Osobnosti, které budou odvolatelné, jestliže nepracují, jak slibovaly, a budou vystupovat proti zájmům voličů. Stranické kandidátky se přežily a je nutné zkusit něco nového.

Ještě jedna věc na závěr.

Křičí se tady o ohrožení demokracie, ale jakého typu? Demokracie takzvaných elit (spíše jelit), nebo demokracie ve smyslu toho termínu?

Já se přikláním k té druhé, protože jinak by nebylo možné nám voličům podsouvat, že s tím, jaký je Babiš a Zeman, nesouhlasíme, že vlastně v tomto případě neexistuje jiné společenství mesiášů než Sobotky s Kalouskem a dalšími protagonisty této bitvy o demokracii. Fuj!

* * *

ZE ZAHRANIČÍ…

Světoznámý konstruktér pěchotních zbraní generál Michail Timofejevič Kalašnikov, který zemřel 23. prosince 2013 ve věku 94 let, se proslavil mimo jiné nadčasovou větou: „Muž se narodil proto, aby chránil svou vlast, ženu a děti.“

K tomu už jen dodáváme, že civilizace, které se jí nedržely, obvykle zanikly.

„USA za polstoročia svojimi sankciami voči Kube nedosiahli nič. Nič nedosiahnu ani sankciami voči Rusku.“ (Vladimír Remek)

Český veľvyslanec v Rusku Vladimír Remek považuje protiruské sankcie zo strany USA a EÚ za nekonštruktívne. Tvrdí, že nepoškodia Rusko, ale zhoršujú život bežným ľuďom v Únii. Povedal to v rozhovore pre RIA-Novosti.

Potvrdil, že väčšina odborníkov a bežných ľudí v Česku nevidia žiaden zmysel v sankciách EÚ proti Rusku. Poukázal na to, že Praha viac razy dala najavo Bruselu, že nechce sa zúčastňovať na tejto sankčnej vojne, a urobila to zasa, keď podporila Rusko a označila sankcie voči Moskve za nekonštruktívne.

Vladimír Remek vysvetlil, že vzťahy Ruska a EÚ sa zhoršili kvôli situácii na Ukrajine, a prízvukoval, že treba tvrdo pracovať, aby sa podarilo napraviť situáciu. Potvrdil, že rýchlo sa to napraviť nepodarí, treba byť trpezlivými. Prezradil, že sa momentálne pripravuje návšteva českého prezidenta v Rusku, a zdôraznil, že je tu nádej, že táto návšteva napomôže zlepšeniu vzájomného pochopenia medzi Ruskom a EÚ.

Český veľvyslanec zdôraznil, že nepodporuje sankcie voči Rusku a podčiarkol, že v tejto otázke má rovnaký postoj, ako český prezident. Pripomenul, že hlava českého štátu viac razy pripomínala, že Spojené štáty pokračovali v sankciách voči Kube polstoročia a nedosiahli nič. Presne tak nedosiahnu nič ani sankciami voči Rusku.

Vladimír Remek pripomenul, že Rusko aj naďalej zostáva významným obchodným partnerom pre Česko. Je najväčším hospodárskym partnerom Česka medzi krajinami, ktoré nie sú členmi EÚ. Poukázal na to, že v ostatnom období sa zvyšuje aj obchodná spolupráca medzi Českom a Čínou.

Pre niektorých našich čitateľov, ktorí majú pochybnosti a položili si otázku: „Je to ozaj on?“ vysvetlíme: je to ozaj on – prvý československý kozmonaut Vladimír Remek (nar. 1948), ktorý je od januára 2014 veľvyslancom Česka v Rusku. Československo bolo treťou krajinou vo svete po Rusku a USA, ktoré vyslalo svojho občana do kozmu. Malá čerešnička na torte: Vladimír Remek bol (a zostáva) jediným poslancom Európskeho parlamentu, ktorý má titul... hrdinu Sovietskeho zväzu (pôsobil v Bruselu v rokoch 2004 - 2013).

Celý rozhovor s Vladimírom Remekom si môžete prečítať tu (v ruštine):

https://ria.ru/interview/20170825/1501087156.html