Vláda proti lidem

26. 4. 2023
1. Máj KSČM 2023 Praha

Zveme vás na společné setkání občanů u příležitosti 1. Máje, které pořádá pražská krajská organizace KSČM na Střeleckém ostrově 1. května od 10.00 hodin.
 

Jestli si někdo myslí, že už nemůže být hůř, mýlí se. Stačí se seznámit se Stanjurovým záměrem zvýšit spodní sazbu DPH. Co by to znamenalo? Zvýšení cen vodného, stočného, tepla, léků, veřejné dopravy, služeb, ubytování, stravovacích služeb, knih, novin, kulturních a sportovních akcí.

Tvrdá rána pro rodiny s dětmi, pro pracující, kteří mají místo důstojného platu almužnu dostávající je do příjmové chudoby, pro seniory, jež obrací každou korunu a už teď jim nezbývá na léky, pro studenty bydlící na kolejích, pro všechny nízko a středně příjmové skupiny obyvatel.

Jestli přitom někdo doufá v milosrdenství pravicové vlády, jestli někdo naletěl na opatrné couvání vládní koalice, která se lekla hlasitého odporu, a Fialovo ujišťování, že nejde o konečný návrh, měl by si sundat z očí růžové brýle. Současná bezcitná koalice nemyslí na občany naší země. Myslí na svoje potřeby, které vycházejí ze zájmů USA a kapitalistických nadnárodních firem. Obyčejný český člověk je jim ukradený. Myslíte si, že se snad vzdá svých nehorázných příjmů, že přestane udržovat válečný konflikt financováním zbraní pro Ukrajinu, že zavede výraznou progresivní daň, kterou by odnesli největší boháči a jejich kšefty? Nebo že udělá kroky, které by vedly k zdanění největší krádeže těchto dob, tedy majetků církví? Ne, nic takového se od vlády, která jde proti vlastním lidem, čekat nedá. Jak dlouho si to necháme líbit, záleží jen na nás.

 

Autor: 
Marta Semelová, předsedkyně KV KSČM Praha
Zdroj: 
KV KSČM Praha